Oddíl byl založen v září roku 2007 Alešem Nytrou (Alim) a Michaelou Kopřivovou (Vílou).

Na otázku "Proč?" se dá jednoduše odpovědět -  protože řadu let před založením oddílu jezdili kluci a holky z Mořkova a Životic na farní chalupy        a neotábory, kde se poznávali s kopřivnickými  a štramberskými rádci a skauty. Již v roce 2004 a 2005  vznikla myšlenka založit pro tyto děti v Mořkově oddíl. Na Neotáboře na Libavé v létě 2007 se o založení definitivně rozhodlo. Ali si vzal na pomoc Vílu + Gogyho (Ondra Novotný) a Lišku (Ludmila Macíčková) a v této sestavě zůstalo vedení oddílu po dva roky. Začátkem školního roku 2009/2010 dosavadní vedoucí oddílu Ali odstoupil       a naší novou vedoucí se stala Marťa (Martina Pavlíková).

Ivančena 2008

Dlouho jsme neměli název. Nápad sice byl, ale opravdu značnou dobu jsme váhali, zda není osudné dát oddílu název Atlantida. Jenže slovo dalo slovo     a na pověry nevěříme :)).

Začátky byly obzvláště těžké - dětí moc a nevhodná klubovna. Za několik měsíců jsme museli klubovnu opustit a do konce školního roku se scházeli v Orlovně. Od září 2008 jsme využívali  bývalou školní družinu, kterou jsme mohli hrdě nazvat "první pořádnou klubovnou". (Právě o ni se zasloužil p. Leško - dnes již Old Boy, občasný člen oddílové rady. Nesmírně mu za tuto službu děkujeme.) Jenže díky rekonstrukci školy, která začala v květnu 2009, jsme i z této klubovny museli odejít. Naštěstí se nám nasyktla příležitost zařídit si novou klubovnu na rok v budově firmy APS vedle Orlovny. Letošní rok jsme zahájili také v dočasné klubovně - v budově bývalého nádražím Mořkov hl. trať po Mateřským centrem Vláček, se kterým jsme navázali spolupráci.

Od založení jsme uskutečnili řadu nezapomenutelných výprav a akcí, zúčastníme se mnoha střediskových akcí. Skautský rok pravidelně ukončujeme dívčím, vlčáckým a skautským táborem na různých tábořištích s ostatními oddíly.

Jsme ještě stále na začátku vývoje a doufám, že máme ještě douhou cestu před sebou. Pevně věřím spolu s ostatními Atlanťany, že naše Atlantida neskončí jako její mýtická předchůdkyně:))

Atlantida, bájná země,

a my Atlanťané, její plémě,

v pravdě, čestně chceme žít,

za svou zem se budem bít!

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode