skautský oddíl střediska Kopřivnice, Mořkov

Novinky

27.09.2011 13:41

Informace pro rodiče 2011/2012

Vážení rodiče,

na začátku školního roku 2011/2012 se náš koedukovaný oddíl změnil na oddíl dívčí, z důvodu absence mužských vedoucích. Současný vedoucí kluků,  Ondřej Novotný (Gogy), se rozhodl ukončit působení v našem oddílu a začal vypomáhat u 5. skautského oddílu střediska Kopřivnice Štramberští rytíři ve Štramberku.

Členové i kluci, kteří mají o skauting zájem, mohou navštěvovat již zmiňovaný oddíl ve Štramberku či jakýkoli jiný oddíl střediska.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

 

Veškeré dotazy ohledně kluků směřujte na Ondřeje Novotného (Gogyho) mob.: 776 637 025

13.09.2011 12:21

KLUBOVNA

Hledáme novou klubovnu! Pomůžete nám?

  Tipy, rady a náměty směřujte prosím na zástupce vedoucí oddílu Lišku.

Děkujeme

04.09.2011 21:46

Svatba Aliho a Ampovi

V sobotu 3. září se ve štramberském kostele vzali Ali a Ampovi, bývalý vedoucí našeho oddílu a skautská kamarádka. Přejeme hodně štěstí a manželskou pohodu :).

06.04.2011 17:49

Tábor se blíží...

Předtáborová schůzka pro rodiče, na které se dozví bližší informace o táboře se bude konat v úterý 24.5.2011 v klubovně (vlakové nádraží)

Jaro je tady, sluníčko krásně svítí a než se nadějeme, skončí školní rok a hurá na tábor. Jaký ale letos bude? Plný překvapení, kouzelný, zábavný, orientální, jedinečný a lákavý :). ano, přesně takový a ještě lepší...

Děvčata stráví 10 dní v krásné přírodě Hostýnských vrchů, nabitých novými hrami, zajímavými netradičními aktivitami, ale i praktickým učením, které se jim bude v životě hodit. Těšit se mohou i na výzvy a tajemné okamžiky, na které dlouho nezapomenou. V rámci programu se děvčata blíže seznámí s několika globálními  problémy současného světa...

Ale nebudeme přebíhat... přihlášky odevzdávejte do konce dubna.

Těší se Liška, Čoki a rádkyně 8. ddílu.

Slunce v duši.

01.01.2011 12:48

Pour féliciter 2011

 

23.12.2010 17:00

Betlémské světlo potřetí...

Betlémské světlo, každoročně zapálené v Betlémě, přivážejí skauti a skautky do různých koutů Evropy. Náš oddíl pomalu začíná s touto tradicí také a již třetím rokem  těšíme světýlkem  všechny známé i neznámé den před Štědrým dnem.

Možná stojí za zmínku, jak se k nám světýlko dostává. Letos nám jej přivezla z Kopřivnice naše vedoucí Marťa na Vánoční oddílovku. Světýlko jsme 4 dny udržovali v mořkovské kapličce na ulici U Kaple a poté jej v petrolejkách přinesli do Domova pokojného stáří v Mořkově, známým a  do kostela. A i když bylo velmi větrno, světýlko jsme si každý domů dovezli :)

Díky všem světluškám, skautkám, vlčatům a skautům za roznášení!

Liška

 

 

 

25.10.2010 16:47

HRK 2010 - Hradní rádcovský kurz

Vést skautskou družinu dá opravdu hodně práce a mnohdy si rádce povzdechne, že už neví jak dál a není schopen vymyslet dobrý program. Dochází mu  nápady, inspirace, ...  A právě proto se v Bětčině bystré hlavě zrodil nápad uspořádat pro rádce od 13 do 17 let rádcovský kurz.

Nebude to kurz ledajaký, vyplněný pouze nudnými přednáškami a známými hrami.  Věříme, že si odnesete  kupu inspirace a zážitků,  spoustu nových kamarádů a zase budete o trochu moudřejší :).

Možnost seznámení se s novými lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako vy, se prostě neodmítá!

A navíc... historické městečko Štramberk skrývá mnohá tajemství...

Po bližších informacích pátrejte u Lišky

11.09.2010 16:00

Zahajovačka

Opět jsme vykročili do nového skautského roku :). Rozpis družinovek můžete najít v sekci Družiny či na Hlavní stránce.

10.09.2010 11:22

Skautský tábor V Lesní Říši

"Vejdi tajnou bránou do kouzelného světa a staň se zachránkyní Lesní Říše. Zažiješ tak velké desetidenní dobrodružství..."

Jedné tmavé noci prošlo bránou ze světa lidí do světa lesů 15 odvážných děvčat ze 7. a 8. skautského oddílu střediska Kopřivnice.  Krásné lesy Hostýnských vrchů se rázem změnily v kouzelné hvozdy, které střeží 7 Strážkyň a na které začal zvolna padat soumrak...

Zlé Stíny se snaží ukořistit mocný Amulet míru a Strážkyně na jeho ochranu samy nestačí. Proto si  přivolaly  na pomoc dcery lidských rodů. Pod dohledem Strážkyň se učily poznat přírodu Lesní Říše, naučily se její abecedu a jazyk, prošly labyrintem  i bažinou a některé dokonce onemocněly při epidemii. Ale ty zdravé včas našly lék a s pomocí Strážkyně je uzdravily. Odvážné dcery lidu překonávaly postupně všechny nástrahy a  všem Strážkyním donesly kouzelné předměty, které jim Stíny ukradly, aby sílu Strážkyň oslabily. Jednou už měla děvčata na mále, když se pokoušela projít územím Bažinných skřetů a Stínů, aby získala Světlo naděje. Ale díky jejich vytrvalosti bylo Světlo v Říši lesů opět zažehnuto.

Nadešel také čas k oddechu a připravování se na velkolepou Slavnost, kdy si obyvatelé Lesní Říše připomínali její slavnou minulost... Děvčata se pak dál potýkala s různými nástrahami a zapeklitými úkoly, až přišel čas na úkol závěrečný a nejtěžší  - získat se Srdce lesa Amulet míru a odnést si bájný poklad. 

V těžké zkoušce dovedností a znalostí, jako : azimutový běh, opravdová záchrana tonoucího nebo opravdová první pomoc a znalosti přírody však obstály a Amulet míru získaly, čímž porazily zlé Stíny a Lesní Říše byla zachráněna. Jako poděkování jim Strážkyně připravily opravdu obrovskou hostinu, pod kterou se stoly prohýbaly a na kterou snad nikdo nezapomene :)... V noci se v tichosti všichni rozloučili u lesního jezírka a na jeho vody byla vpuštěna světýlka, jako symbol naděje. Poté prošli zpět bránou do světa lidí...

Tři z dopisů dětí pro Lesní Říši:

" V Lesní Říši se mi moc líbilo, protože jsme si užili spoustu srandy, a taky jsme museli používat hlavu při plnění úkolů :) a celkově to byl nejlepčejší tábor, který strašně rychle utekl:( "

"Ahojky Lesní Říše jsi nejskvělejší říše na světě. Skvělé "honby" za amuletem krásné strážkyně :) lidi tady byli nej! Jsem ráda že jsem jela zachránit Lesní Říši :) S pozdravem ......"

"Ahoj Lesní Říše byla jsi úplně ze všech nejvíc super. Prostředí okolo, lidi tady, zvířátka tady byla taky pěkná. Já jsem teda úplně zklamaná že jedeme domů. Kadibudky super, hry, bojovky, učení po všem se mi bude stýskat a moc se těším na poslední oheň doufám že bude sranda."

 Odkaz na  ochutnávku  z připravovaného videa z tábora

20.02.2010 11:19

Pozdrav od bývalého vedoucího oddílu, Aliho.

3. únorovou sobotu se vedení oddílu vypravilo na Sv. Hostýn,

akce se zúčastnil i Ali a všechny Vás zdraví! :)

Vyhledávání

 

ŘÍKAJÍ O SKAUTINGU...

 

 Na stránky určené pro vedení se dostanete po správném zadání hesla. :)

 

Heslo:

 

 

 

TOPlist

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode